tak tak

Gece Yarısı Şarkıları'nın ve radyoda tınısını henüz ezberleyebildiğim ama nakaratını bir anda hafızama yerleştirdiğim bir şarkının ardından.....

Üşüyorum, üşüdüğümü biliyorum, dahası bunu sen de biliyorsun. Ellerini ellerimde istiyorum, biliyorsun. Ama bu gerçek isteği bilirken sen, ve ben sever adım koşarak gelirken sana görmezden gelmeye uğraşıyorsun. Kızmıyorum sana, sana hissedeceğim son duyguymuş gibi geliyor kızmak. Sana her şeyi hissetmekle doluyor içim, şu 'aşk yoksulu' kalbim.

Benim düşlerim var. Benim düşlerim az gelir sana, gülünesi gelir sana diye susuyorum bazılarını. Sana anlattıklarımı ise kendime anlatır gibi hissediyorum zaen. Bana yansımıyor düşlerimin cümleleri, sende bir dudak izi bırakıyor, sadece benim sesimden bir söylev katıyor yaşama. Kızamıyorum işte buna da bir türlü. "O da haklı" diyorum. "O'nun da doğruları var, bildiği istediği yollar var" diyorum. Bende işte "yanarım".

Göz kapaklarımı bastırıyorum iyice, sanki kendi içime girmek ister gibi. İşte o anda ne oluyorsa oluyor, ellerini saçlarımda hissediyorum. Nasıl oluyor bilmiyorum ama bir sıcaklık dolanıyor saçlarımı aralayarak. Seninmiş onlar, öyle hissediyorum. İstediğimi hissediyorum.

Mevsimler aşmak isteği dolduruyor içimi seninle.

Senin zırhların var çelikten, her tarafını sarmış. Ne kadar güvendesin, ne kadar korkak. Sana adım atıyorum, önüme asma köprü çekiyorsun. Her an düşecekmişim korkusuyla çırılçıplak, üstelik üşüyerek ilerliyorum. Ara sıra köprüyü tüm hışmınla sallıyorsun, dengemi yitiriyorum. Hemen ardından güçlü parmaklarınla ipleri geriyorsun,şaşırıyorum ama devam ediyorum.

Ben korkmuyorum; ben korkmuyorum ya, çimen oluyor sanki ayakalrımın altında asma köprün. Koşarak geliyorum sana, durdurmaya çalış sen beni, ben 'kafama göre' _sana_ takılıyorum.

Çaynı ince belli bardakta getirmek ve belki gazeteni paylaşmak istiyorum.
Senin bana yanı başımda otururken kitaplar okumanı istiyorum dinlendirici dilinle ve sonra ayaklanıp o dilini öpmek. Benim sana şarkılar söylememi istiyorum sen camda kendine bakarken ve sonra gelip yanına oturmak usulca.

Mevsimler aşmak isteği dolduruyor içimi seninle.
Ve ben 'kafama göre' _sana_ takılıyorum.

Yorumlar

Popüler Yayınlar